Ласкаво просимо!   Середа, 22.01.2025, 02:08

Головна | Історія школи | Реєстрація | Вхід
Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради Шоломківський ліцей Овруцької міської ради
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 162
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

  

        Вперше про освiтнiй заклад у Шоломках згадується в 1910 роцi. Це було однокласне училище, в якому могли навчатисятільки дiти з заможних сiмей. З 524 жителiв Шоломок грамотними на той час були тiльки пiп та помiщик.
         У 1923 роцi (зi слiв старожилiв села i даних обласного архiва) в Шоломках,  у найманiй хатi, було вiдкрито трирiчну початкову школу (для дiтей шкiльного вiку) i пункт лiквiдацiї неписьменних (для дiтей — пiдлiткiв i дорослого населення). В школi було 59 учнiв, куди входили учнi трьох класiв. Працював 1 учитель одночасно з трьома класами. Школа утримувалась на державному бюджетi.
        В 1930 роцi трирiчну школу перевели в чотирирiчну. Завiдував школою вчитель Гапанович, а потiм Коцур. Школа здiйснювала всеобуч за 4 класи у мiкрорайонi сiл Шоломки, Слобода, Довгиничi i Жуки.
        В 1934 роцi школу реорганiзували в семирiчну. Мiкрорайон всеобучу був той самий. Зi слiв старожилiв села встановили, що першим директором семирiчно школи був Сокоревич iз села В’язiвки. Другим директором семирiчки був Храпчинський аж до Великої Вiтчизняної вiйни.Початкова школа розмiщувалась в одному будинку, попiвському, в якому було двi класних кiмнати, учительська i квартира зав школою. Працювали в двi змiни. Переважна бiльшiсть учнiв у школi були хлопцi, а дiвчат у класах було по 2-3. Семирiчна школа розмiщувалась у двох будинках, тобто для школи добудували ще один будинок з куркульської хати с.Жуки в 1934 роцi. Таким чином , у школi було 4 кiмнати, навчання проводилось у двi змiни. Техпрацiвниця працювала одна, а педагогами в школi були: Малькевич Жорж, Яковенко Надiя Петрiвна, Холоденко Полiна Григорiвна, Шадура Афанасiй, Шваб Надiя Опанасiвна читала ботанiку. Класоводом у школi працював Стогодюк Іпполiт. 
        Пiсля вiйни школа почала працювати у груднi 1943 року не семирiчкою, а початковою чотирирiчною. Розмiщувалась вона у двох будинках, у тих, що й до вiйни, а в селi Слобода працювали в куркульськiй хатi. Завiдуючим школою був Шевчук Микола Артемович. Вчителями в той час працювали Хруль Ганна Iванiвна, Шваб Надiя Опанасiвна. В 1945 роцi Шевчука М.А. звiльнили з посади зав школою i завiдуючою призначили Сергiйчик Лiдiю Іванiвну, жительку села Острiв. у 1946 роцi Сергiйчик Л.І. звiльнили вiд обов’язкiв зав школою i призначили Антонечка Iвана Дем’яновича, який працював до 15 серпня 1947 року.
        Пiсля вiйни Шоломкiвська школа була по кiлькостi учнiв велика: налiчувалось до 300 учнiв, були паралельнi класи. Проводилось навчання у двi змiни i третя змiна (вечiрнi класи) для переросткiв. у 1947 роцi був наказ Мiнiстерства Освiти про те, щоб усi початковi школи з великою кiлькiстю учнiв перевести як прогресивки у семирiчки. Ось iз серпня 1947 року Шоломкiвсъка початкова школа стала семирiчною. Першим директором цiєї школи була призначена Сокуренко Вiра Федорiвна.
Сокуренко Вiра Федорiвна
 
Школа розмiщувалась у тих самих примiщеннях, мала 10 класiв — комплектiв: два перших, два других, два третiх, два четвертих i два п’ятих класи, учнiв навчалося 300 чоловiк. Умови навчання дiтей були тяжкi, матерiальна база школи була бiдна, вiдвiдування було низьке: становило 75 — 80%.
       Першою пiонервожатою в 1949 роцi була призначена Касянович Лiдiя Максимiвна, а першим завучем - Стаднiх. Далi на посадах завуча працювали: Черево П.І., Бондарчук С.Ф., Смирнова С.М., Дуб М.С., Перковська В.І. до 1996 року. 
       У 1950 роцi в школi було 12 класiв, а класних кiмнат всього 5. Двом класам не було де вчитисъ. З положення вийшли: з квартири директора зробили клас. Кiлькiстъ дiтей у школi щороку зростала. 
       У 1956 роцi з переходом на однозмiнне навчання для школи з колгоспу дали два примiщення з 5- ма класними кiмнатами, але ще два класи навчалися в другу змiну. 
       У 1961 роцi семирiчна школа, у зв’язку з переходом на новi програми навчання, переiменована на восьмирiчну. 
1974 роцi було побудоване нове примiщення школи. Занятгя почали проводити в одну змiну. Була поновлена навчально-матерiальна база школи, запроваджена кабiнетна система. Сокуренко Вiра Федорiвна пiшла на заслужений вiдпочинок, а на змiну їй директором школи був призначений 2 квiтня 1975 року Рябченко Валентин Федорович.
Рябченко Валентин Федорович
 
       Колектив працював творчо, за що неодноразово був вiдмiчений грамотами райво.
1 жовтня 1976 року педколектив школи зайняв ІІ мiсце в районному соцзмаганнi, за що був нагороджений грамотою райво i грошовою премією. 
       25 грудня 1978 року педколектив школи зайняв перше мiсце у соцзмаганнi, за що було вручено Перехiдний Червоний прапор i грошова премiя у розмiрi 300 карбованцiв. 
       У 1984 роцi Рябченка В.Ф. на посадi директора змiнив Заклюка С.А., який працював директором до 1988 року.
 
 
Заклюка Сергій Андрійович
 
   У 1988 роцi Шоломкiвська восьмирiчна школа була реорганiзована у середню, директором була призначена Циганкова Тамара Федорiвна, яка працювала на цiй посадi до 1993 року.
Циганкова Тамара Федорiвна
Далi директором школи був призначений Павлущенко Сергiй Петрович.
 
Павлущенко Сергiй Петрович
 
      У 1996 роцi змiнилося керiвництво школи. Директором було призначено Перковську Валентину Іванiвну,
Перковська Валентина Іванiвна
 
 заступником директора школи по навчально-виховнiй роботi - Стець Ларису Миколаївну, заступником директора школи по виховнiй роботi - Барановську Вiру Сергіївну, онуку першого директора семирiчноїшколи Сокуренко В.Ф. 
    З 2008 року директором школи стала Стець Лариса Миколаївна, а на посаді заступника директора школи по навчально-виховній роботі її змінила Башинська Світлана Іванівна.
Стець Лариса Миколаївна 
     За короткий час у школi було розроблено власну програму по самофiнансуванню школи.Значно покращилась матерiальна база установи. У 1998 роцi педколектив школи було нагороджено Почесною грамотою райво за ІІ мiсце серед загальноосвiтнiх шкiл за належну органiзацiю навчально-виховного процесу та проведену роботу по змiцненню матерiальної бази. Педколектив працює, використовуючи елементи педагогiки спiвробiтництва, особистiсно-зорiснтований пiдхiд, виховуючи пiдростаюче поколiння на засадах народної педагогiки. Учнiвський та педагогiчний колективи - активнi учасники художньої еамодiялъностi. У 2001 роцi вокальна група педагогiв (Башинська С.І., Вознюк М.В., Заклюка В.С., Зубейко Н.П., Леванчук О.Ф., Лукашевич О.М., Стець Л.М., Трохимчук Т.П., Швець М.С.) стала переможцем обласного огляду художньої самодiяльностi педагогiчних колективiв, присвяченого 10 рiчницi незалежностi України i за перше мiсце була нагороджена дипломом проф.спiлки працiвникiв освiти i науки України. Дирекцiя школи, вчителi неодноразово за сумлiнну працю та внесок у виховання пiдростаючого поколiння нагороджувалися грамотами райво, облоно, Мiнiстерства освiти i науки України. У 1995 роцi вчителька росiйської мови Стець Лариса Миколаївна стала переможцем районного конкурсу ,,Учитель року”. 
      З 1990 року, коли  школа була реорганізована у середню, з її стін було  випущено 36 золотих i 10 срiбних медалiстiв. Випускники школи працюють у рiзних сферах i в рiзних куточках Землi. Серед них є чимало вчителiв, лiкарiв, агрономiв, iнженерiв та економiстiв, працiвникiв органiв внутрiшнiх справ i вiйськовослужбовцiв, юристiв, доцентiв i людей рiзноманiтних професiй.
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Форма входу
Категорії
описание к изображению описание к изображению описание к изображению описание к изображению описание к изображению описание к изображению описание к изображению описание к изображению